Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
İçerik Menü

Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları/Ürün İade Koşulları

Değerli müşterimiz,

*Almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürün iade talebinizi "İLETİŞİM" bölümünden, ürün fatura no'sunu ve ilgili sipariş numarınızı içeren bir mesajla bize bildirebilir ve daha sonra iade işlemi ile ilgili tüm adımları bu bölümden takip edebilirsiniz.

*Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ve benzer şekildeki ürünlerin iadesi SEPET DÜNYASI tarafından kabul edilmeyecektir. Bu nedenle ürün teslimi sırasında gerekli görüyorsanız kargo görevlisi önünde paketi açarak kontrol ediniz. Eğer bir sorun varsa (eksik ürün, hasarlı ürün gibi) lütfen kargo görevlisine durumu açık şekilde belirten tutanak tutturunuz. Aksi taktirde sipariş eksiksiz ve sorunsuz olarak teslim edilmiş sayılacak ve daha sonraki şikayetler dikkate alınmayacaktır.

*Müşterinin ürün/ürünleri iade etmesi veya alışverişinden vazgeçmesi halinde, eğer iade edilen ürün/ürünler iade şartlarına uygunsa SEPET DÜNYASI'na ulaştığı andan itibaren 2 (iki) gün içerisinde kargo bedeli ve kapıda ödeme ücreti ürün/ürünlerin bedelinden düşülerek geri kalan iade bedeli kadar tutar(ürünün fatura üstünde yazan tutarı ) müşteriye iade edilir. Kredi kartına iade bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu süre üzerinde SEPET DÜNYASI 'nın herhangi bir etkisi yoktur ve tamamen bankanın tasarrufundadır.

*İade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürün/ürünleri mutlaka size gönderilen faturaları ile birlikte  gönderiniz,aksi halde ürün kdv si düşülerek iade işlemi yapılacaktır

*İade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürün/ürünleri ARAS KARGO ile herhangibir ücret ödemeden karşı ödemeli olarak gönderiniz.ARAS KARGO haricinde herhangibir kargo firması ile gönderilen siparişlerde kargo ücertinden firmamız sorumlu değildir


*SEPET DÜNYASI , üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve benzer durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. Bu tür hallerde ürünün SEPET DÜNYASI 'na gelişi ve geri dönüşü sırasındaki tüm kargo ücretleri müşteriye aittir.

Havale iadeleri havalenin yapıldığı hesaba 2 iş günü içinde, kredi kartı iadeleri ise kartın ait olduğu banka hesabına 2 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili "İade Edildi" uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.